MOL Cup v novém herním systému

MOL Cup a s ním spojená nevědomost je hlavním stavebním kamenem nového formátu ligy. Minimálně pro první dvě nadstavbové skupiny to platí určitě. Týmy v této fázi soutěže totiž nevědí, o co hrají. Bude na kvalifikační utkání o EL stačit 5. místo, nebo bude potřeba dostat se na čtvrtou příčku?

Tato otázka bude rozluštěna až 4 dny před posledním kolem nadstavby. Všichni ale tak nějak předpokládají, že MOL Cup opanuje jedno z pražských ‘S’ a pátá příčka bude na kvalifikační zápas o EL stačit. Šance, že Sparta nebo Slavia ve finále padnou, je zhruba 16 %. To není šance úplně zanedbatelná a ruku na srdce – který z týmů na 6. až 10. místě by se ve zbývajících dvou kolech snažil o umístění v první nadstavbové skupině, kdyby věděl, že cesta do EL vede jen skrze 4. místo? Takový scénář by vyžadoval stáhnout zhruba 10 bodů ztrátu na 4. Jablonec. Úkol nelehký, že?

Hráči 5. celku budou finále MOL Cupu sledovat s velkým napětím. Část svého sportovního úspěchu si v případě výhry ‘S’ prožijí u televizních obrazovek. V případě prohry si u nich prožijí i velké zklamání. Velmi pravděpodobně bez naděje svůj osud zvrátit v posledním nadstavbovém kole a na 4. příčku se ještě dostat. To samo o sobě není vůbec chyba nového herního systému, takhle tomu bylo vždy. Čemu se však hráči budou těžko vyhýbat, budou myšlenky, že si svůj osud mohli řídit sami od začátku do konce. Existuje totiž cesta, jak se na nikoho neohlížet a uhrát si EL vlastními silami – přes 2. nadstavbovou skupinu.

Šance na Evropu podle umístění v základní části.

 

Zanechat Odpověď

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.